Yüz Gençleştirme

Yüzlerimizde yaşlılığa bağlı olarak pek çok kırışıklık ve çökme gibi istenmeyen etki oluşmaktadır. Bu türden etkilere karşı kişiler ameliyat ile çözümü tercih edebileceği gibi, ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri arasında da tercih yapabilirler. Ülkemizde ise hem ameliyatlı hem de ameliyatsız olarak uygulanan estetik tekniklerinin oldukça başarılı şekilde uygulandığını söyleyebiliriz. İzmir’de yüz gençleştirme operasyonları olarak uygulanan tüm uygulamaların ise kişilerin yüzlerinde ve boyun bölgelerinde uzun süreli pozitif etkiler yarattığı gözlenmektedir.

Yüz gençleştirme yöntemleri burun estetiği izmir gibi ameliyatsız olarak uygulanabilen yöntemlerdir. Tabi yüz germe ameliyatları da yüz gençleştirmek için uygulanırlar fakat biz bu yazımızda sizlere yüz gençleştirmede tercih edebileceğiniz ameliyatsız tekniklerden bahsedeceğiz. Ameliyatsız şekilde uygulanan yüz gençleştirme teknikleri kişilerin daha genç bir görünüme sahip olmasını sağlar fakat ameliyatlı yöntemler kadar belirgin sonuçlara ulaşamazlar. Yine de oldukça yeterli ve uzun süreçte tekrar edilmesi durumunda kalıcı uygulamalar olduklarını da söyleyebiliriz. Bu uygulamaların ilgilendikleri alanlar ise birbirlerinden farklıdır. Bazıları yüzün belirli bölümlerindeki kırışıklıkları hedef alırken bazıları göz altı ve kenarlarındaki sorunlara odaklanabilmektedir. Her birinin ayrı bir uygulanış yöntemi ve etki süresi de vardır. Bazılarında temel uygulama yönteminin hyalüronik asiti baz aldığını da söyleyebiliriz. Hyalüronik asit ciltte faydalı ve gerekli bir asit türüdür. Bu asit içerisinde aminoasitler, vitaminler ve mineraller bulunur. Bu asidin antioksidan özelliği de bulunmaktadır.

Dolgu yöntemleri

İzmir’de yüz gençleştirme yöntemleri olarak uygulanan yöntemler arasında en çok tercih edilenlerinden birisi dolgu yöntemleridir. Dolgu yöntemlerinde yüzün hacmini kaybetmiş bölgelerine dolgu yapılması söz konusudur. Bu işlem sırasında hyalüronik asit takviyesiyle cildin sağlıklı yapısının tekrar kazandırılması da sağlanır. Bu yöntem yüzde hacmini kaybetme kaynaklı kırışıklılara da birebir bir yöntemdir. Yanaklar ve dudaklar arasındaki çizgilerin oluşmasına bu yöntem sayesinde engel olmak söz konusudur. Göz altındaki morlukların halkaların ve çizgilerin de bu yöntemle giderilmesi söz konusudur. Kişilerin çenelerinin daha dolgun bir görünüme sahip olması da sağlanabilir.

Mezoterapinin yüz uygulaması

Mezoterapi genelde saçlarda tercih edilen ve saç köklerinin güçlenmesini sağlayan bir yöntemdir. Fakat bu yöntem yüzde ve bacaklarda kırışıklık ve selülit giderme amaçlı da kullanılmaktadır. Yüz mezoterapisi yüzde istenmeyen sorunların giderilmesinde de kullanılan bir yöntemdir. Eğer yüzünüzde herhangi bir cilt sorunundan şikayetçiyseniz bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Hücrelerde yenilenme sağlayan yüz mezoterapisinin kan dolaşımını düzenlediği de bilinmektedir.

Yüz germe

İzmir’de yüz gençleştirme olarak uygulanan yöntemler arasında en popüler olan yöntemlerden birisi yüz germe yöntemleridir. Her ne kadar ameliyatla yüz germe işlemleri mümkün olsa da, kişiler tercih ederlerse ultheapy yöntemi ile de yüz germe işlemini yaptırabilirler. Ultheapy yönteminde cilde ultrason tekniğinin uygulanması söz konusudur. Ciltte sıkışma ve büzüşme sağlayan bu teknik kırışıklıkların giderilmesinde kullanılan yöntemler arasında yaygın tercih edilen bir tekniktir.

Thermage yöntemi ile yüz germe

Deri altında bağ dokusunu ısıtmak için gönderilen ışınlar aracılığıyla uygulanan bu yöntemin son yıllarda oldukça popüler bir hale geldiğini söyleyebiliriz. Bu yöntemin sık tercih edilmesinde yöntemin uzun süre boyunca etkisini göstermesi neden olarak gösterilebilir.

Vshape yöntemi

Vshape deri altı bağ dokularının ısıtıldığı bir diğer yöntemdir. Bu yöntem birkaç seans şeklinde uygulandığında oldukça uzun süreçlerle kırışıklıkların önlenmesini sağlıyor. Seansların süresi ise ortalama 20 dakika sürüyor.

Clearlift yöntemi

Clearlift yönteminde lazer atımları kullanılıyor ve cilde bu süreçte hiçbir zarar verilmiyor. Nokta atışı uygulanan tedavinin cilt renginin düzeltilmesinde, kırışıklıklarda ve ciltte çizgi oluşumlarıyla savaşan bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *