Ankara Araç Kiralama 

Her ne kadar ülkemizde oto kiralama firmalarında belirli bir standardın varlığından bahsetmenin mümkün olduğunu söyleyebilsek de, araç kiralama firması Ankara ilimizde bulunan firmaların bazı özellikleri açısından Türkiye’nin diğer firmalarından ayrıldığını söylemek de mümkündür. Öncelikle gezilecek çok sayıda bölgesi olan şehirlerde bu tür kiralama hizmetlerinin fiyat açısından diğer şehirlere göre bir miktar daha pahalı olduğunu söylemekte fayda var. Tabi rekabet açısından büyük firmalarla yarışan diğer Ankara oto kiralama hizmeti firmaları ise fiyatlarını düşürerek diğer şehirlerin standartlarına yaklaşabilirler. Bu noktada erken davranan kişilerin uygun ücretle araç kiralayabildiklerini söylemek de mümkün.

Günümüzde artık online olarak araç kiralamak dahi söz konusu. Ankara firmalarının araçlarının listelendiği web sitelerinde araç kiralamak için başvuru yapmanız söz konusu. Hatta popüler internet sitelerinde aracı nereden teslim alıp bırakmak istediğinize göre fiyat seçeneklerini değerlendirmeniz dahi günümüzde mümkün. Oto kiralarken çok sayıda seçenek var. Fiyatlar da bu seçeneklere bağlı olarak değişiyor. Ayrıca oto kiralama firmalarının müşterilerinde aradığı kriterlerin varlığından bahsetmek de mümkün. Bu yazımızda araç kiralama firması Ankara ilimizdeki fiyat uygulamalarından, sundukları seçeneklerden ve müşterilerinde aradıkları kriterlerden bahsediyoruz.

kiralık araba türleri

Ankara oto kiralama firmalarında fiyatlar

Oto kiralama firmalarında çok çeşitli fiyatlar olduğunu söyleyebiliriz. Tabi bu fiyatların hangi tipte araçlarda geçerli olduğunu hatırlatalım. Yani eğer standart 2 yaşından küçük binek araç kiralayacaksanız, bu noktada bir oto kiralama firmasında fiyatlar 50 TL iken, bir diğerinde fiyatlar 75 hatta 100 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu kadar çeşitli fiyatın olmasının hizmette kalite ve rekabetin etkisinden kaynaklandığını söylemek mümkün. Bu noktada ucuz fiyata sahip firmalar size havaalanına, otogara transit imkanları tanımazken, fiyatları yüksek olan firma bu imkanları tanıyabilmektedir. Tabi her firmada standart olması gereken, kasko, araç kiralama sözleşmesi gibi kriterlerin araç kiralama firması Ankara ilimizin tüm firmalarında olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Yani eğer bir firma kaskosuz aracını size diğer firmalardan daha ucuza kiralamayı öneriyorsa kesinlikle bu teklifi kabul etmemenizi öneririz. Çünkü olumsuz bir olay olması durumunda ödemeniz gereken ücret aradaki farkın onlarca katı miktarında olabilmektedir.

Fiyatları değerlendirirken, sadece günlük fiyat üzerinden değil birkaç günlük fiyat üzerinden de değerlendirme yapmanızda fayda var. Örneğin araç kiralama firması Ankara ilinde aracı 5 günlüğüne kiralayacaksanız birim fiyat firmanın birinde 50 TL’ye gelirken, daha köklü bir firmada ise fiyat 55 TL’ye gelebilir. Halbuki birim fiyatlarda iki firma arasında tek günlük kiralamada 25 TL’lik bir fark da olabilir. Bu konuya da dikkat etmenizi öneririz.

Ankara oto kiralama firmalarının sundukları seçenekler

Araç kiralama firması Ankara firmaları müşterilerine çok sayıda seçenek sunuyor. Firmalar standart ücretleri içerisinde sizleri havalimanından, otogardan alıp yine bu konumlara geri bırakabiliyorlar. Tabi bazı firmalarda bu türden hizmetler ek hizmetler olarak da geçebilmekte.

Belirli bir kaliteye sahip Ankara oto kiralama firmaları dilerseniz sizlere şoförlü hizmet de verebilmekte. Aracınızı bir şoförlü birlikte tercih etmeniz durumunda fiyatların ciddi artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Fakat eğer yurtdışından önemli konuklarınız gelecek ve bu kişileri şehir içerisinde yabancı dil konuşabilecekleri bir şoför ile taşımak istiyorsanız, bu durumda bu hizmeti Ankara oto kiralama firmalarında bulmanız söz konusu.

Oto kiralama firmaları ayrıca ihtiyacınız olması durumunda sizlere çocuk koltuğu, navigasyon gibi hizmetleri de sağlamaktadır. Yine bazı firmalarda bu hizmetler ek ücret gerektiren hizmetler olabildiği gibi, bazı firmalarda fiyat içerisine dahil hizmetler olarak sınıflanmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *